Predstava 'Priča o različitosti'

U sklopu projekta Škola PUNa mogućnosti Kazalište lutaka Zadar započelo je s izvođenjem edukativnih predstava za djecu od 1. do 4. razreda u školama na području grada Zadra. Riječ je o predstavi 'Priča o različitosti' kojom se želi senzibilirati uzrast nižih razreda o pravima i mogućnostima te problemima s kojima se susreću djeca s teškoćama. Predstava u maniri neverbalnog teatra sa ekspresivnim scenskim pokretima popraćenim pomno odabranom glazbenom podlogom sastavljena je od nekoliko manjih priča posvećenih raznim oblicima različitosti koje susrećemo u svakodnevnom životu. Ansambl Kazališta lutaka Zadar nastupa u sastavu glumaca: Tamara Šoletić, Gabriela Meštrović Maštruko,  Anđela  Čurković Petković, i Josip Mihatov. Redatelj predstave je Davor Grzunov, a koreografiju je osmislila Sanja Petrovski.

Nakon prošlotjedne  izvedbe u OŠ Šime Budinića danas je u održana druga predstava u nizu u OŠ Šimuna Kožičiča Benje. Predstava će se moći  pogledati u drugim gradskim školama prema sljedećem rasporedu:

05.04. u 11h - OŠ Zadarski Otoci

07.04. u 11h - OŠ Petra Preradovića

08.04. u 12,45h - OŠ Smiljevac

15.04. u 11,30h - OŠ Bartula Kašića

06.05. u 11h - OŠ Krune Krstića

12.05. u 11,30h - OŠ Stanovi

18.05. u 9,30h - OŠ Šimuna Kožičića Benje (za učenike OŠ Voštarnica)

Projekt Škola PUNa mogućnosti, ukupne vrijednosti 2.665.725,40 kuna, sufinanciran je iz Europskog socijalnog fonda u ukupnom iznosu bespovratnih sredstava od 2.339.152,86 kuna.

Grad Zadar kao nositelj provodi projekt u razdoblju od 17. kolovoza 2015. do 16. kolovoza 2016. u partnerstvu s devet gradskih osnovnih škola (OŠ Stanovi, OŠ Bartula Kašića, OŠ Zadarski otoci, OŠ Krune Krstića, OŠ Šime Budinića, OŠ Šimuna Kožićića Benje, OŠ Petra Preradovića, OŠ Smiljevac i OŠ Voštarnica), s ciljem osiguravanja pomoćnika u nastavi učenicima s teškoćama koji su integrirani u redovite i posebne odgojno-obrazovne ustanove. U okviru projekta osigurano je 60 pomoćnika u nastavi koji su s radom započeli prvog dana nastavne godine, 7. rujna 2015.