NAGRADA GRADA ZADRA ZA ŽIVOTNO DJELO dodjeljuje se  mons. dr. PAVLU KERU, u znak zahvalnosti  za značajan doprinos gradu Zadru u promicanju, moralnih, humanih i kulturno-znanstvenih vrijednosti.

NAGRADA GRADA ZADRA ZA ŽIVOTNO DJELO dodjeljuje se  akademskom kiparu  RATKU PETRIĆU (posthumno),   kao zahvalnost za izniman doprinos gradu Zadru, naročite uspjehe i najviše zasluge postignute na području kulture i umjetnosti.

NAGRADA GRADA ZADRA dodjeljuje se generalu ANTI GOTOVINI,  u znak potpore građana grada Zadra u postupku obrane pred sudom u Haagu, te za časno držanje i iskazano dostojanstvo u obrani istine o sebi i Domovinskom ratu.

NAGRADA GRADA ZADRA dodjeljuje se kazališnom glumcu ZLATKU KOŠTI, prvaku Kazališta lutaka Zadar, za zapažene uspjehe i zasluge na području kulture i umjetnosti.

GRB GRADA ZADRA dodjeljuje se gospodinu ŠIMI KEVIĆU, za zapažene rezultate i uspjehe na području glazbene kulture.

GRB GRADA ZADRA dodjeljuje se gospođi LIJERKI GAĆINA,  za djela humanosti, plemenitosti i požrtvovnosti.

GRB GRADA ZADRA dodjeljuje se gospodinu PAVLU MENDEŠU,  za zapažene rezultate i zasluge na području glazbene kulture.

GRB GRADONAČELNIKA GRADA ZADRA dodjeljuje se gospodinu SINIŠI KULIŠIĆU za zapažene rezultate i zasluge u razvoju poduzetništva na zadarskim otocima