5. tjedan energetske učinkovitosti 26. 9. - 1. 10. 2016.

Grad Zadar i ove godine organizira peti po redu tjedan energetske učinkovitosti Grada Zadra od 26. rujna do 1. listopada 2016. godine. Tom prigodom održat će se niz događanja s ciljem razvijanja svijesti o nužnosti učinkovitog korištenja energije kao i promocije energetski učinkovitih uređaja i korištenja obnovljivih izvora energije. Tematska predavanja i radionice biti će dostupni svoj zainteresiranoj javnosti, a predviđene su i radionice za djecu predškolske dobi u Dječjem vrtiću Radost područnim objektima  Višnjik, Voštarnica i Vruljica te Dječjem vrtiću Sunce područnim objektima Ciciban i Jazine. Sva predavanja održat će se u multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Zadar na koja su dobrodošli svi zainteresirani građani.  Tjedan završava u subotu, 1. listopada 2016. godine održavanjem Sajma energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije na Forumu na kojem će se predstaviti vodeći proizvođači i tvrtke iz područja energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije putem demonstracijskih vozila i/ili štandova s informativnim brošurama. Na Sajmu će građani u okviru kampanje EU projekta CB-GREEN moći dobiti informacije o učinkovitom korištenju energije u vlastitom domu, također obitelji s djecom s područja Grada Zadra će u okviru EU projekta FIESTA moći zatražiti besplatno energetsko savjetovanje i energetsku analizu doma, dok će Zadarska županija, umirovljenicima i građanima slabijeg imovinskog stanja koji primaju zajamčenu minimalnu naknadu s područja Grada Zadra i Zadarske županije u okviru promicanja energetske učinkovitosti donirati štedne LED žarulje.

Raspored događanja:

PONEDJELJAK 26. 9. 2016.
10:00 - 11:00, DV Višnjik
- Edukativna radionica o obnovljivim izvorima energije za djecu predškolske dobi

10:00 - 12:00, Narodni trg
- Savjetovanje građana "Više energije - manji račun"
Kampanja u okviru EU projekta CB-GREEN
EE tim Grada Zadra

UTORAK 27. 9. 2016.
10:00 - 11:00, DV Voštarnica

13:00 - 16:00, Gradska knjižnica Zadar
- Simpozij o zelenoj gradnji "Zašto graditi zeleno?" - ulaz slobodan
Sudjelovanjem se mogu prikupiti i komorski sati u Programu stručnog usavršavanja
Hrvatski savjet za zelenu gradnju

SRIJEDA 28. 9. 2016.
10:00 - 11:00, DV Vruljica

9:00 - 14:30, Gradska knjižnica Zadar
Informativne radionice "Obnova škole na energetski učinkovit način"
- 9:00 Energetska učinkovitost i obnovljivi izvori energije u školama i vrtićima
REA Sjever, radionica u okviru EU projekta CB-GREEN
-
13:30 Predstavljanje Akcijskog plana energetske učinkovitosti Grada Zadra za razdoblje 2017. - 2019.
REA Sjever

ČETVRTAK 29. 9. 2016.
9:00 - 10:00, DV Ciciban

10:30 - 13:30, Gradska knjižnica Zadar
Informativne radionice "Obnova škole na energetski učinkovit način"
- 10:30 Energetska bilanca i indikatori potrošnje energije u školama i vrtićima
REA Sjever, radionica u okviru EU projekta CB-GREEN

PETAK 30. 9. 2016.
9:00 - 10:00, DV Jazine
Edukativna radionica o obnovljivim izvorima energije za djecu predškolske dobi

18:00 - 20:00, Gradska knjižnica Zadar
PREDAVANJA NA TEMU ENERGETSKE UČINKOVITOSTI - ulaz slobodan
- Održivost u graditeljstvu - Jučer, Danas, Sutra
prof. Ivo Andrić, Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije Sveučilišta u Splitu
- Energetski učinkoviti sustavi u primjeni - solarni sistemi i toplinske pumpe
Filip Babić

SUBOTA 1. 10. 2016.
9:00 - 14:00, Forum, SAJAM ENERGETSKE UČINKOVITOSTI I OBNOVLJIVIH IZVORA ENERGIJE
 - 10:00 Savjetovanje građana "Više energije - manji račun"
Kampanja u okviru EU projekta CB-GREEN
EE tim Grada Zadra

POZIV ZA IZLAGAČE
Sajam energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije

U sklopu 5. tjedna energetske učinkovitosti na Forumu na zadarskom Poluotoku u subotu, 1. listopada 2016. godine u trajanju od 9:00 do 14:00 sati održat će se Sajam energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije na kojem će se građani moći informirati o dostupnim proizvodima i sustavima za povećanje energetske učinkovitosti i uštedu energije.

Tvrtke zainteresirane za sudjelovanje na Sajmu i predstavljanje svojih proizvoda putem demonstracijskih vozila i/ili štandova s informativnim brošurama mogu se prijaviti do 28. rujna 2016. godine Andrijani Jurin na tel. 098/ 565 572 i/ili e-mail: andrijana@gradimozadar.hr. Sudjelovanje na Sajmu besplatno je za sve izlagače.

Partneri Tjedna:
Zadarska županija
Hrvatski savjet za zelenu gradnju
Gradimo Zadar
ZADRA NOVA
Gradska knjižnica Zadar
Turistička zajednica Grada Zadra

Tjedan financiraju:
Grad Zadar
FIESTA
CB-GREEN

5. tjedan energetske učinkovitosti 26. 9. - 1. 10. 2016.