Klasa:   112-01/12-01/02

Ur.broj: 2198/01-10-12-2

Zadar,   29. ožujka 2012.

Kod Hrvatskog zavoda za zapošljavanje podružnica Zadar dana 28. ožujka 2012. godine objavljen je oglas za prijam   u službu u Upravni odjel za odjel i školstvo na određeno vrijeme (zamjena za rodiljni dopust) na radno mjesto višeg stručnog suradnika II za školstvo (1 izvršitelj/m/ž) koji istječe dana. 05. travnja 2012. godine. Uvjeti za navedeno radno mjesto su ; magistar struke/stručni specijalist društvene struke, najmanje 1 godina radnog iskustva u struci.

Opisi poslova i zadaća za navedeno radno mjesto su:

-     organizira i koordinira poslove za povjerenstvo za stipendiranje;

-          vodi brigu o dinamici i načinu isplate i povratu studentskih stipendija;

-          vodi dokumentaciju i evidenciju studentskih stipendija;

-          vrši mjesečni obračun isplate sredstava korisnicima proračuna;

-          obavlja i druge poslove po nalogu  pročelnika, pomoćnika pročelnika upravnog odjela i voditelja odsjeka.

Kooeficijent složenosti poslova navedenog radnog mjesta   je 2,196 uz osnovicu za izračun plaće . Plaću službenika čini  umnožak koeficijentu složenosti poslova utvrđenog za radno mjesto na koje je službenik raspoređen osnovice za izračun plaće , uvećan za 0,5% za svaku godinu  radnog staža .

Prethodna provjera znanja i sposobnosti  kandidata obuhvaća pisano testiranje i intervju. Za svaki dio provjere znanja ( pisano testiranje  i  intervju) kandidatima se dodjeljuje broj bodova od 1 do 10.

Pravni izvori za pripremanje kandidata za provjeru su sljedeći:

1.   Statut Grada Zadra “Glasnik Grada Zadra“ 9/09 i 28/10).

2.  Zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj(regionalnoj) samoupravi NN br. 86/08 61/11)

3. Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novinebroj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10 – ispravak, 90/11 i 16/12)

4.  Državni pedagoški standard osnovnoškolskog sustava odgoja i obrazovanja (Narodne novine, broj 63/08 i 90/10)

5. Odluka o kriterijima i mjerilima za utvrđivanje bilančnih prava za financiranje minimalnog financijskog standarda javnih potreba osnovnog školstva u prvom tromjesečju 2012. godine (Narodne novine, broj 149/11)

6.  Uredba o načinu izračuna iznosa pomoći izravnanja za decentralizirane  funkcije jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave u prvom tromjesečju 2012. godine (Narodne novine, broj 149/11)

Intervju će biti proveden samo s kandidatima koji ostvare najmanje 50 % bodova iz svakog djela  provjere znanja na provedenom testiranju.

Vrijeme održavanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata  bit će objavljeno na ovoj web stranici, te na oglasnoj ploči u predvorju Grada Zadra, Narodni trg 1, najmanje  pet dana prije održavanja provjere.

Kandidati može tijekom oglasnog postupka pisanim putem povući prijavu.

POVJERENSTVO ZA PROVEDBU OGLASA