Natječaj za radno mjesto

KLASA:     112-01/17-01/41

URBROJ:  2198/01-9-17-3

Zadar,       06.studenog 2017.godine

Kod Hrvatskog zavoda za zapošljavanje – područni ured Zadar pročelnik Upravnog odjela za EU fondove  Grada Zadra objavio je dana 03.studenog 2017.godine oglas za prijam u službu u  Upravni odjel za EU fondove,  na određeno vrijeme od 6 mjeseci,  radi obavljanja privremenih poslova

na radna mjesta;

1. Viši stučni suradnik II - za EU fondove (1 izvršitelj/ica)

OPIS POSLOVA RADNOG MJESTA:

sudjeluje u prikupljanju informacija o aktualnim i planiranim projektima koje priprema Grad;

-pomaže pri pregledu upita za sudjelovanje u raznim projektima financiranim na ovaj način;

-pomaže u prikupljanju potrebnih informacija i dokumentacije za pripremu projekata;

-pomaže u pripremi kompletne projektne dokumentacije te pomaže u provedbi projekata;

- sudjeluje u izradi baze podataka o projektima (potencijalni, realizirani, nerealizirani  itd.);

-pomaže u izradi analiza i izvještaja o provođenju projekata;

-prati propise i sudjeluje u pripremi nacrta akata iz svog djelokruga rada;

-usavršava se kroz sudjelovanje na seminarima i edukacijama;

- osigurava čuvanje dokumenata i evidencija o provedbi funkcija radi osiguravanja odgovarajućeg revizijskog traga

-obavlja i druge poslove po nalogu pročelnika upravnog odjela.

Koeficijent složenosti poslova radnog mjesta viši stručni suradnik II je - 2,196 uz osnovicu za izračun plaće, uvećan za 0,5 % za svaku navršenu godine radnog staža.

PRAVNI IZVORI ZA PRIPREMANJE KANDIDATA ZA PISANO TESTIRANJE:

• Statut Grada Zadra („Glasnik Grada Zadra“, br. 9/09, 28/10, 3/13, 9/14 i 2/15 – pročišćeni tekst),
  • Zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (“Narodne novine” br. 86/08 i 61/11),
  • Zakon o regionalnom razvoju („Narodne novine“ 147/2014)
  • Zakon o uspostavi institucionalnog okvira za provedbu europskih strukturnih i investicijskih fondova u Republici Hrvatskoj u financijskom razdoblju 2014.-2020. („Narodne novine“ 92/14)
  • Operativni program „Konkurentnost i kohezija“
  • Operativni program „Učinkoviti ljudski potencijali“
  • Strategija razvoja Grada Zadra 2013. – 2020.
  • Zakon o javnoj nabavi (NN 120/2016) – Dio prvi: Osnovne odredbe

• Viši stručni suradnik II –za provedbu ITU mehanizma fondove (1 izvršitelj/ica)

OPIS POSLOVA RADNOG MJESTA:

-izvršava zadaće u svezi s provedbom ITU mehanizma

-pomaže pri provedbi zadaća povezanih s provedbom ITU mehanizma u okviru delegiranih i s njima povezanih zadaća i aktivnosti u okviru Operativnog programa „Konkurentnost i Kohezija“

-pomaže pri koordinaciji poslova povezanih s provedbom ITU mehanizma u okviru OPULJP-a

-prati propise i sudjeluje u pripremi nacrta akata iz svog djelokruga rada;

-sudjeluje u izradi izvještaja i drugih akata i programske dokumentacije za implementaciju ITU mehanizma

-komunicira i surađuje s nadležnim s nadležnim Upravljačkim tijelima i Posredničkim tijelom, sektorskim ministarstvima, agencijama te drugim tijelima

-sudjeluje u procjeni i definiranju rizika za poslove u svojoj nadležnosti,

-provodi procedure vezane uz upravljanje nepravilnostima,

-usavršava se kroz sudjelovanje na seminarima i edukacijama vezanim uz ESI fondove, odabir projekata, nepravilnosti i prijevare te ostale izobrazbe u -organizaciji ministarstava i institucija nadležnih za provedbu izobrazbe

-obavlja i druge poslove po nalogu pročelnika upravnog odjela.

PRAVNI IZVORI ZA PRIPREMANJE KANDIDATA ZA PISANO TESTIRANJE:

• Zakon o regionalnom razvoju („Narodne novine“ 147/2014)
  • Operativni program „Konkurentnost i kohezija“
  • Operativni program „Učinkoviti ljudski potencijali“
  • Strategija razvoja urbanog područja Zadra 2014.-2020. (Poglavlje 5.)
  • Zakon o javnoj nabavi (NN 120/2016) Dio prvi: Osnovne odredbe
  • Uredba o tijelima u sustavima upravljanja i kontrole korištenja Europskog socijalnog fonda, Europskog fonda za regionalni razvoj i Kohezijskog fonda, u vezi s ciljem „Ulaganje za rast i radna mjesta“ („Narodne novine“ br. 107/14, 23/15, 129/15, 15/17 i ispravak 18/17)

Služba na određeno vrijeme zasniva se uz obvezi probni rad od 2 mjeseca.

Vrijeme održavanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata (pisano testiranje i intervju,  uz provjeru znanja engleskog jezika u pismu i govoru)  bit će objavljeno na ovoj web stranici, te na oglasnoj ploči u predvorju Grada Zadra, Narodni trg 1, najmanje pet dana prije održavanja provjere. Prijave na oglas  podnose se neposredno u pisarnici Gradske uprave Grada Zadra na adresi Narodni trg 1  ili poštom na adresu: Grad Zadar, Narodni trg 1, Upravni odjel za gradsku samoupravu i opće poslove - Odsjek za kadrovske poslove u  roku od 8 dana od dana objave  kod Hrvatskog zavoda za zapošljavanje – Područni ured Zadar,   odnosno do 13.studenog  2017.godine. O rezultatima oglasa kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku.

Po izvršnosti rješenja o prijmu u službu, kandidatima koji ne budu primljeni putem pošte biti će  vraćena dokumentacija priložena prijavi.

Kandidat može tijekom oglasnog postupka pisanim putem povući prijavu.

POVJERENSTVO ZA PROVEDBU OGLASA