Klasa:   112-01/13-01/19

Ur.broj: 2198/01-3 -13-2

Zadar,    8.studenog 2031. godine

Kod Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, područne službe Zadar, dana   8. studenog 2013.godine  objavljen je oglas za prijam  u službu u Upravni odjel za graditeljstvo i zaštitu okoliša Grada Zadra  na određeno vrijeme, do povratka odsutne službenice na posao, zaposlene na neodređeno vrijeme  (1 izvršitelj/ica )   koji istječe dana 18. studenog 2013.godine.

Tekst oglasa  dostupan je ispod ove objave;

-u Grad Zadar, Upravni odjel za graditeljstvo  i zaštitu okoliša  prima se  viši referent za pripremu zemljišta i razrez komunalnog doprinosa   (1 izvršitelj/izvršiteljica) , na određeno   vrijeme do povratka odsutne službenice na posao zaposlene na neodređeno vrijeme .

Kandidati moraju ispunjavati opće uvjete za prijam u službu propisane u članku 12. stavku  ZSN- a.

Uz opće uvjete, kandidati moraju ispunjavati i posebne uvjete za prijam u službu:

-  sveučilišni/stručni prvostupnik, upravne, građevinske ili arhitektonske struke

-  najmanje 1 godina radnog iskustva u struci

- položen državni stručni ispit za rad u tijelima uprave ili bez položenog državnog stručnog ispita uz obvezu polaganja u zakonskom roku.

Uvjet stručnog znanja (stupnja obrazovanja) ispunjavaju  i kandidati koji su po ranijim propisima stekli višu stručnu spremu upravne, građevinske ili arhitektonske struke.

Kandidat se prima u radni odnos na određeno vrijeme do povratka odsutne službenice na posao , zaposlene na neodređeno vrijeme .

uz uvjet  probnog  rada  od dva mjeseca.

U službu ne može biti primljena osoba za čiji prijam postoje zapreke iz članka 15. i članka 16. ZSN-a (što znači da ; u službu ne može biti primljena osoba protiv koje se vodi kazneni postupak ili koja je pravomoćno osuđena za kazneno djelo, kao ni osoba kojoj je prestala služba u upravnom tijelu lokalne jedinice zbog teške povrede dužnosti u razdoblju od četiri godine od prestanka službe, te kojoj je prestala služba u upravnom tijelu lokalne jedinice zbog toga što nije zadovoljila na probnom radu u razdoblju od četiri godine od prestanka službe).

Prijavi na oglas  potrebno je priložiti slijedeće:

- životopis,

- preslik ( domovnice ili osobne iskaznice)

- preslik diplome

- uvjerenje o radnom stažu (izdaje Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje)

-izvornik uvjerenja da protiv kandidata nije pokrenut istražni ili  kazneni postupak ( ne   starije od 6   mjeseci)

- svjedodžbu  o položenom državnom stručnom ispitu, ako je položen

- vlastoručno potpisanu izjavu da ne postoje zapreke iz članka 16.ZSN-a.

Ako kandidat ostvaruje pravo na prednost pri zapošljavanju prema posebnom zakonu dužan je u prijavi na javni oglas pozvati se na to pravo i ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Urednom prijavom smatra se prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom oglasu.

Osobe  koje ne podnesu pravodobne i uredne prijave  ili ne ispunjavaju formalne uvjete iz oglasa   ne smatraju  se kandidatima  prijavljenim  na oglas.

Za kandidate prijavljene na javni oglas koji ispunjavaju formalne uvjete  provest će se testiranje  radi provjere znanja i sposobnosti  putem pisanog testiranja i intervjua Za svaki dio provjere kandidatima se dodjeljuje  broj bodova od 1 do 10.

Intervju će biti proveden samo s kandidatima koji su ostvarili najmanje 50 % ukupnog broja bodova na pisanom testiranju.

Vrijeme održavanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata  bit će na ovoj web stranici, te na oglasnoj ploči u predvorju Grada Zadra, Narodni trg 1, najmanje pet dana prije održavanja provjere.

Ako kandidat ne pristupi provjeri, smatra se da je povukao prijavu na javni oglas.

Opis poslova i zadaća radnog mjesta viši referent za pripremu zemljišta i razrez komunalnog doprinosa ;

obavlja poslove pripreme zemljišta za izgradnju , obavlja administrativne poslove  za povjerenstvo  za otkup zemljišta za izgradnju , surađuje s gradskim odsjekom za gospodarenje zemljištem , izrađuje rješenja za komunalni doprinos i druge poslove po nalogu pročelnika upravnog odjela pomoćnika pročelnika i voditelja odsjeka .

PRAVNI IZVORI ZA PROVJERU ZNANJA:

Zakon o općem upravnom postupku(NN 47/09)

Zakon o komunalnom gospodarstvu(NN 36/95, 70/97, 128/99, 57/00, 129/00, 59/01, 26/03, 82/04, 110/04, 178/04, 38/09, 79/09, 153/09, 49/11, 84/11, 90/11, 144/12, 94/13)

Zakon o prostornom uređenju i gradnji(NN 76/07, 38/09, 55/11, 90/11, 50/12, 55/12, 80/13)

Zakon o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama  (NN 86/12 )

Zakon o vodama(NN 153/09, 63/11, 130/11, 56/13)

Zakon o financiranju vodnoga gospodarstva (NN 153/09, 90/11, 56/13)

Uredba o naknadi zazadržavanje nezakonito izgrađene zgrade u prostoru(NN 86/12)

Pravilnik o načinu utvrđivanja obujma građevine za obračun komunalnog doprinosa (NN 136/06, 135/10, 14/11, 55/12).

Koeficijent složenosti poslova navedenog radnog mjesta je 1,738. Plaću službenika čini umnožak koeficijenta složenosti poslova utvrđenog za radno mjesto na koje je raspoređen   i osnovice za izračun plaće , uvećan za 0,5% za svaku godinu  radnog staža .

Prijave na oglas podnose se neposredno u pisarnici Gradske uprave Grada Zadra ili poštom na adresu: Grad Zadar , Narodni trg 1, Upravni odjel za gradsku samoupravu i opće poslove-odsjek za kadrovske poslove u  roku od 8 dana od dana objave oglasa kod Hrvatskog zavoda za zapošljavanje-područni ured Zadar ,  odnosno do 18. studenog 2013.godine. O rezultatima oglasa kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku.

Po donošenju  rješenja o prijmu u službu, kandidatima koji ne budu primljeni putem pošte će biti vraćena dokumentacija priložena prijavi.

Kandidat može tijekom oglasnog postupka pisanim putem povući prijavu.

POVJERENSTVO ZA PROVEDBU OGLASA