Grad Zadar objavio je 30. lipnja 2022. godine Natječaj za javno prikupljanje prijava radi sufinanciranja provedbe energetskih pregleda i energetskog certificiranja i izrade glavnog projekta energetske obnove višestambenih zgrada na administrativnom području Grada Zadra. Ovim Natječajem omogućeno je stanarima postojećih višestambenih zgrada na administrativnom području Grada Zadra sufinanciranje provedbe energetskih pregleda i energetskog certificiranja postojećih višestambenih zgrada prije energetske obnove i izrade glavnog projekta energetske obnove višestambenih zgrada.

Prihvatljivi korisnici sredstava Grada Zadra odnosno Prijavitelji na ovaj Natječaj su:

- ovlašteni predstavnik suvlasnika zgrade (predstavnik suvlasnika) u ime i za račun suvlasnika višestambene zgrade

ili

- upravitelj zgrade u ime i za račun suvlasnika višestambene zgrade,

koji će tijekom sljedećih 60 dana moći podnijeti prijavu Gradu Zadru za sufinanciranje provedbe energetskog pregleda i energetskog certificiranja i izrade glavnog projekta energetske obnove i tako ostvariti bespovratna sredstva u iznosu do 60 % prihvatljivih troškova ulaganja (s PDV-om) za provedbu energetskog certificiranja i izradu projekta odnosno najviše 12,00 kn/m2 GPB-a (Građevinske bruto površine) za provedbu energetskog certificiranja te 60 kn/m2 GBP-a za izradu glavnog projekta.

Tekst Natječaja s pripadajućim Dodatcima i Prilozima može se preuzeti s internet stranice Grada Zadra www.grad-zadar.hr.

Sve dodatne informacije mogu se dobiti isključivo telefonski na broj telefona 023/208-043 te putem e-maila na e-mail: graditeljstvo@grad-zadar.hr.

Rok za dostavu prijava je 60 dana od dana objave Natječaja na internet stranici Grada Zadra odnosno do 29. kolovoza 2022. godine.