U svrhu razvijanja svijesti građana o nužnosti učinkovitog korištenja energije kao i promocije obnovljivih izvora energije Grad Zadar je 2012. godine započeo s održavanjem tjedna energetske učinkovitosti s namjerom kontinuiranog održavanja na godišnjoj razini.
2. tjedan energetske učinkovitosti zajednički su organizirali Grad Zadar, Program Ujedinjenih naroda za razvoj (UNDP) u Hrvatskoj i Eko d.o.o.

Raspored događanja

Ponedjeljak 22. 4. 2013.
Potpisivanje pisma namjere Grada Zadra za provođenje aktivnosti Zelenog ureda u osnovnim školama
Potpisivanje Politike „Zelenog ureda“ za Eko škole OŠ Stanovi i OŠ Šime Budinića

Utorak 23. 4. 2013.
Edukacijska radionica o štednji energije i obnovljivim izvorima energije u dječjem vrtiću Ciciban (DV Sunce) koju su održali članovi udruge „Eko-Zadar“
Otvaranje izložbe „Energetski gotovo nulta arhitektura“ autora prof. Ljubomira Miščevića, dipl.ing.arh.
Predavanje „Energetski gotovo nulta arhitektura“ i „Energetska obnova zgrada“
prof. Ljubomir Miščević, dipl.ing.arh.

Srijeda 24. 4. 2013.
Dan otvorenih vrata Solarnog edukacijskog centra Zadarske županije - pružanje savjeta i informacija o solarnim sustavima za građanstvo
Goran Hudetz (UNDP) i Marin Pašić (ZADRA)
Predavanje "Sustavi korištenja Sunčeve energije"