ZATO ŠTO VOLIM ZADAR ide dalje!
Edukativno-informativni projekt Grada Zadra pod nazivom ZATO ŠTO VOLIM ZADAR-SVAKI DAN RADIM PRAVU STVAR-novi ciklus.

U suradnji s Gradskom knjižnicom Zadar i Dubravkom Kolanović, akademskom slikaricom i svjetski poznatom ilustratoricom, pokrećemo program edukacije postupanja s otpadom pod nazivom Ponovno koristim stare stvari koji je ciljano kreiran za učenike 1. i 2. razreda osnovnih škola. Kroz školsku godinu 2016./2017. djelatnice Dječjeg odjela Knjižnice održati će edukativne radionice s učenicima 1. i 2. razreda dviju zadarskih osnovnih škola (OŠ Šime Budinića i OŠ Stanovi).

Cilj programa je osvješćivanje djece o važnosti sprječavanja nastanka otpada, poticanje na ponovnu uporabu (recikliranje) i edukacija o pravilnom razvrstavanju otpada. Radionice će se temeljiti na knjižnoj građi Knjižnice, edukativno-informativnim materijalima UO za razvitak otoka i zaštitu okoliša, grafičkim materijalima koje je izradila ilustratorica Dubravka Kolanović i igrama koje su osmislile djelatnice Dječjeg odjela knjižnice Dajana Brunac i Vesna Karuza. Predstavljanje programa održati će se u utorak, 15. studenog 2016., s početkom u 12,00 sati u Gradskoj knjižnici Zadar.

ZATO ŠTO VOLIM ZADAR ide dalje!

Vezani dokumenti

Dokument eko_medo.pdf