CRVENI KRIŽ – DEŽURNI TELEFON 099 842 3324
Pomoć najosjetljivijim skupinama.

Crveni križ zasada ima educirani interventni tim s 30 članova, a u sastavu Crvenog križa djeluje i 20 geronto domaćica. 099 842 3324 broj je dežurnog telefona putem kojega će pojedinci iz najosjetljivijih skupina moći zatražiti potrebnu pomoć kada je riječ o dostavi lijekova i nužnih životnih namirnica kako se ne bi neposredno izlagale riziku zaraze virusom. Grad će Crvenom križu dati na raspolaganje svoje resurse – vozila, mopede, mobilne telefone kako bi sustav ove vrste pomoći bio brži i pokrio što veći broj potrebitih. Do kraja tjedna ćemo se organizirati i kroz mjesne odbore,  kako bismo omogućili informativnu povezanost sa svakim pojedincem na svakom području grada u tim najugroženijim skupinama. Također, ustrojen je i tim u gradskoj upravi koji će koordinirati sve potrebe građana iskazane Crvenom križu, ali i mjesnim odborima, obavijestio je gradonačelnik Grada Zadra, Branko Dukić, javnost na danšnjoj sjednici Gradskog vijeća.