Sfinga, priroda & društvo
Izložba, radionice, sajam, kušaonica i koncert u nedjelju, 12. lipnja

Projekt RECOLOR privodi se kraju.

Tim povodom Grad Zadar organizira predstavljanje rezultata projekta koje će se održati u četvrtak, 9. lipnja, u Koncertnoj dvorani braće Bersa (Kneževa palača, II Palače) s početkom u 10.00 sati. Rezultate projekta predstavit će Dina Bušić, pročelnica UO za kulturu i sport koja je ujedno i voditeljica projekta Recolor. Zatim će se održat okrugli stol na temu Perivoj Giovannija Smiricha - jučer, danas, sutra na kojemu će sudjelovati i:

• Antonija Mlikota (Sveučilište u Zadru)
  • Mirna Petricioli (Nasadi)
  • Ela Mrduljaš Kutlača (Kvinar)
  • Zrinka Brkan Klarin (Grad Zadar)
  • Ante Ćurković (Grad Zadar)
  • Mario Padelin (Potomak obitelji Smirich)

Dina Bušić, pročelnica Upravnog odjela za kulturu i šport te voditeljica projekta Recolor prezentirat će se aktivnosti napravljene u svrhu istraživanja, valorizacije, obnove i promocije ovog spomenika. Ostali govornici, suradnici na projektu će, svatko sa pozicije svoje struke i područja rada, govoriti o povijesti parka, vile i skulpture, značaju Giovannija Smiricha, vrijednosti prostora u hortikulturnom i baštinskom smislu te planovima za daljnju promociju i uređenje prostora.

Obnova same skulpture Sfinge je dovršena. Otkrivanje nove – stare betonske skulpture obilježit će se javnim događanjem Sfinga, priroda & društvo u parku Sfinga ovu nedjelju, 12. lipnja, s početkom u 18.00 sati. Program započinje radionicama, izložbom fotografija i sajmom rukotvorina, a nastavlja se koncertom i degustacijom novog turističkog proizvoda - koktela Sfinga. Ulaz na sva događanja je slobodan, a u nastavku donosimo detaljan program.

Vidimo se!

Izložba fotografija

„Sfingina sjećanja“

DJ