Međunarodni dan plesa - HRT premijera predstave "Alka ples slobode" Marije Šćekić
TV premijera cjelovečernje vertikalne plesne predstave Marije Šćekić "Alka ples slobode" - 29. travnja u 22:30 sati na HRT 3

Povodom današnjeg obilježavanja Međunarodnog Dana plesa (29. travnja), održat će se TV premijera cjelovečernje vertikalne plesne predstave "Alka ples slobode", na 3. programu Hrvatske Radiotelevizije, s početkom u 22:30h

Emitiranje služi kao doprinos očuvanju lokaliteta i tradicije kulturno povijesne baštine Grada Sinja, ali i promocije vertikalnog plesa kao nove forme umjetičkog plesnog pokreta u Republici Hrvatskoj, na čemu Histeria Nova sustavno djeluje od 2011. godine. Predstava se održava na Južnim zidinama Utvrde Stari Grad, na visini od 15 m okomite pozornice, konstruirane samo za potrebe izvedbe ove iznimno zahtjevne predstave. Predstava je premijerno izvedena u kolovozu 2018. godine, u sklopu projekta "Sinj u sridu", sufinancianog sredstvima Europske Unije iz Europskog Fonda za regionalni razvoj.

TV premijera će prikazati cijelu predstavu, kao i dodatak razgovora sa svim suradnicima na projektu. Sinetografija je autorski notni zapis Marije Šćekić, koji se bavi strukturom i organizacijom pokreta tijela, zvuka, slike i svjetla.

Kratki trailer može se pogledati na poveznici: https://youtu.be/5xpts5o39IM.