Gradska knjižnica Zadar
Program poticanja čitanja i književna manifestacija „Zadar čita 2019.“

SREDIŠNJI PROGRAM:

OTVORENJE MANIFESTACIJE

25. ožujka, u 11 sati

Prilikom otvorenja manifestacije održat će se književni kviz na kojem sudjeluju korisnici Knjižnice, podijeljeni u pet skupina. Pobjednička skupina bit će nagrađena knjigama koje daruje izdavačka kuća Fraktura. Voditelj kviza je knjižničar Ante Kolanović, a u pripremi sudjeluju djelatnici Gradske knjižnice Zadar.

Izradom scenografije Obrisi brojeva u program su uključeni učenici Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Zadar, a učenici Hotelijersko turističke i ugostiteljske škole Zadar, pripremom i posluživanjem slastica u obliku brojki. U ulaznom dijelu Knjižnice postavljena je izložba Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti – Marin Getaldić - pogled u novo doba. Autorica izložbe je dr. sc. Marijana Borić.

Književni susret s Ivanom Šojat

25. ožujka, u 19 sati

Razgovor s književnicom moderiraju izv. prof. dr. sc. Nives Tomašević s Odjela za informacijske znanosti Sveučilišta u Zadru te doc. dr. sc. Sanja Knežević s Odjela za kroatistiku Sveučilišta u Zadru.

Književni susret s Nebojšom Lujanovićem

26. ožujka, u 19 sati

Razgovor s književnikom moderiraju izv. prof. dr. sc. Nives Tomašević s Odjela za informacijske znanosti Sveučilišta u Zadru te izv. prof. dr. sc. Miranda Levanat-Peričić s Odjela za kroatistiku Sveučilišta u Zadru.

Književni susret sa Zoranom Predinom

27. ožujka, u 19 sati

Razgovor s književnikom moderira Ante Kolanović, djelatnik Gradske knjižnice Zadar.

Sinj i alka

28. ožujka u 19 sati

Predstavljanje knjige Sinj i alka: priče o ljudima i događajima autora Jakova Žižića

U predstavljanju sudjeluju: Ivica Radoš, novinar i publicist; prof. dr. sc. Vanda Babić s Odjela za kroatistiku Sveučilišta u Zadru te Jakov Žižić, autor knjige. Susret moderira dr. sc. Denis Vekić.

Desetka – 10 godina udruge Zadarski pisci

29. ožujka, u 19 sati

Članovi udruge ZaPis, uz prigodni književni program, obilježit će deset godina djelovanja te predstaviti svoj kontinuirani rad.

Književni susret s Mirjanom Mrkela

30. ožujka, u 11 sati

Predstavljanje zbirke pjesama Mi smo dva svijeta autorice Mirjane Mrkela

U predstavljanju sudjeluju Valentina Mlađen, Vinko Radovčić te Mirjana Mrkela, autorica knjige.

Sva događanja odvijaju se u Multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Zadar.

Gradska knjižnica Zadar