Gradska knjižnica Zadar poziva djecu vrtićke i školske dobi na sudjelovanje u literarnom i likovnom natječaju
Projekt "Lipa nad Zadrom" u sklopu obilježavanja "Dana europske baštine 2022.: Održivost baštine"

Gradska knjižnica Zadar objavljuje poziv za sudjelovanje u literarnom i likovnom natječaju Lipa nad Zadrom u povodu obilježavanja "Dana europske baštine 2022.: Održivost baštine" pod Ministarstvom kulture i medija RH i povodom promocije dvojezične slikovnice Savršeni dan: Lipa i Zadar.

Natječaj je namijenjen djeci vrtićke i školske dobi, a inspiriran je slikovnicom Lipa i Zadar (uvid u slikovnicu možete dobiti na sljedećoj poveznici).

Prijave se primaju do 20. listopada, a materijali potrebni za sudjelovanje nalaze se u privitku.

Tijekom rujna i listopada, Gradska knjižnica Zadar omogućuje besplatno godišnje članstvo učenicima prvih razreda osnovnih škola i prvih razreda srednjih škola na području Zadra i Zadarske županije. Pravo besplatnog upisa ostvaruje se uz podršku Osnivača – Grada Zadra i Zadarske županije, a vrijedi za učenike matičnih i područnih škola/odjela i može se ostvariti predočenjem osobnog dokumenta učenika u Središnjoj knjižnici, svim ograncima i bibliobusima.