Veslački dom u novom ruhu
Radovi adaptacije Veslačkog doma započeli su u rujnu 2019. i završili u veljači 2020. godine.

Zahvat adaptacije obuhvatio je 450 m2 prohodne terase, 3 svlačionice sa tuš kabinama te 2 sanitarna čvora. Projekt je izradila Aniva Inženjering d.o.o. s kojom je Grad Zadar kroz proračun UO za kulturu i šport, potpisao ugovor o izvođenju radova u vrijednosti od 995.461,34 kune + PDV nakon provedenog postupka javne nabave.

Ovim zahvatom je izvedena nova izolacija prohodne terase, ugrađena su i dva nova okapna kanala te je u potpunosti saniran problem curenja vode u prostorije u prizemlju objekta. Isto tako, izveden je novi sustav odvoda vode iz tuširaona i sanitarnih čvorova te su izvedene nove tuš kabine i sanitarije.

Korisnici prostora su članovi 112. godina starog Veslačkog kluba Jadran.

Zadarski veslači podijelili su ovu vijest i na svojoj web stranici:

„Veslači su tako dobili vrlo lijepe unutarnje prostore i vanjsku terasu. Radovi su izvedeni zahvaljujući Gradu Zadru koji je osigurao sredstva za obnovu, te koji kontinuirano brine o održavanju Veslačkog doma, čime ujedno i uvelike pomaže rad Veslačkog kluba Jadran.“

Veslački klub Jadran