Retrospektiva Ratka Petrića u Muzeju suvremene umjetnosti Zagreb
RATKO PETRIĆ: BACITI ISTINU U LICE! 30.03.2021 - 23.05.2021 / MSU

Dana 30. ožujka otvara se izložba "Baciti istinu u lice!" Ratka Petrića u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu s početkom u 19 sati. Izložba će se moći razgledati do 23. svibnja 2021. godine.

Ratko Petrić (Zadar, 1941. – Zagreb, 2010.) jedan je od najintrigantnijih hrvatskih suvremenih umjetnika, koji je u gotovo 50 godina umjetničkog djelovanja ostvario obiman, raznorodan i osebujan opus. Retrospektivnom izložbom Baciti istinu u lice! javnosti se predstavlja prvi integralni kritički presjek cjelokupnog opusa, od kojih se mnogi radovi izlažu po prvi put. Izložba donosi oko 300 radova ovog intrigantnog i originalnog autora – skulpture, makete, plakate i tiskovine, radove na papiru te arhivsku građu i multimedijske sadržaje.

- Autorica koncepta i kustosica izložbe: Nataša Ivančević, muzejska savjetnica

- Autori pojedinih dionica: Koraljka Alavanja, kustosica (spomenička i javna plastika), prof. dr. sc. Frano Dulibić (karikatura, crtež, strip, grafika), Nataša Ivančević (kiparstvo), doc. dr. sc. Lovorka Magaš Bilandžić (grafički dizajn), dr. sc. Snježana Pintarić (parkovi skulptura)

- Autorica likovnog postava: Lada Sega

- Asistentica: Petra Cegur

- Autor fotografije: Darko Bavoljak

- Grafičko oblikovanje kataloga i vizualni identitet: Luka Gusić

- Realizaciju izložbe i tisak kataloga omogućili su Grad Zagreb, Ministarstvo kulture i medija RH i Grad Zadar.

Više na poveznici: http://www.msu.hr/dogadanja/ratko-petric-baciti-istinu-u-lice/623.html.

Retrospektiva Ratka Petrića u Muzeju suvremene umjetnosti Zagreb