Održana početna konferencija projekta VirtualArch
U organizaciji vodećeg partnera, od 27. do 28. studenog 2017. godine u Dresdenu (Njemačka) održana je početna konferencija

U sklopu provedbe projekta „Visualize to Valorize – For a better utilisation of hidden archaeological heritage in Central Europe“ akronima VirtualArch, u organizaciji vodećeg partnera, od 27. do 28. studenog 2017. godine u Dresdenu (Njemačka) održana je početna konferencija.

Predstavnici Grada Zadra prisustvovali su konferenciji održanoj prvoga dana službenog putovanja u znamenitoj baroknoj građevini, Japanisches Palais, domu triju dresdenskih muzeja. Osim što je javnosti predstavljen projekt VirtualArch, početna konferencija predstavila je nekoliko cijenjenih znanstvenika i njihovih radova iz područja podzemne i podvodne arheologije kao i najnovije trendove u arheologiji poput 3D snimanja i vizualizacije, virtualne stvarnosti te korištenja ostalih oblika moderne tehnologije u arheologiji. Riječ su, između ostalih, imali glavni tajnik njemačke pokrajine Saske, Uwe Gaul, ravnateljica Arheološkog baštinskog ureda pokrajine Saske, Regina Smolnik, Dimitrios Skarlatos (Cipar), Tim Wehrle (Švicarska), Jiri Unger (Poljska) Sandra Walkshofer i Erik Dobar (Njemačka) te Thomas Berber (Njemačka).

Drugoga dana službenog putovanja u njemačkom gradiću Dippoldiswalde, udaljenom svega nekoliko kilometara od glavnog grada pokrajine Saske, Dresdenu, nakon obilaska gradića i prijma kod gradonačelnika, održani su partnerski te sastanak upravnog vijeća projekta VirtualArch. Na sastancima se raspravljalo o dosadašnjem tijeku, provedenim te nadolazećim aktivnostima, a dio sastanka bio je posvećem administrativnim i financijskim pitanjima vezanim za projekt. Predstavnici Grada Zadra izrazili su vlastita mišljenja o projektu i budućim aktivnostima koje treba poduzeti.

Prilikom iznošenja zaključaka partnerskog sastanka dogovorio se termin održavanja sljedećeg po redu partnerskog sastanka u Zadru u lipnju 2018. godine.

Više informacija o održanoj konferenciji možete pronaći na sljedećoj poveznici:

Više informacija o samom projektu VirtualArch možete pronaći na: