S radom je započela Služba prometnog redarstva Grada Zadra. Broj telefona putem kojeg građani mogu kontaktirati prometne redare i prijaviti uočene nepravilnosti u prometu je 627 – 701 i br. mob. 099 607 3480 svakim radnim danom uključujući i subotu od 7 do 14 sati i od 14 do 21 sat. Služba prometnog redarstva dežurna je i nedjeljom.
01. lipnja 2015.
Radno vrijeme gradske uprave je klizno u vremenu od 7 do 16 sati. Svi gradski upravni odjeli i službe radit će u navedenom razdoblju svakodnevno uz dnevni odmor od 11:30 do 12:00 sati.
22. listopada 2009.
Od 1. listopada 2009. Grad Zadar posluje pod novim matičnim brojem: 2546558; OIB: 09933651854
ZadrugArt u siječnju 2020. donosi dvodnevnu radionicu kojom će se dobiti prve konture Modela sudioničkog upravljanja budućeg Centra za mlade
ZadrugArt u siječnju 2020. donosi dvodnevnu radionicu kojom će se kroz participativni model rada s udrugama, predstavnicima javnog sektora i sudionicima civilnog društva, unaprijediti međusobna komunikacija, odgovoriti na brojna pitanja oko sudioničkog upravljanja te dobiti prve konture Modela sudioničkog upravljanja budućeg Centra za mlade kao i načina upravljanja.
Sve članove udruga te predstavnike civilnog društva s područja kulture, a koji svoje aktivnosti vide u prostoru budućeg Centra za mlade, pozivamo za sudjelovanje!
27. i 28. siječnja 2019. godine u 15.00 sati
Multimedijalna dvorana Kneževe palače
SUDIONIČKO UPRAVLJANJE: 'OĆE L' TO VIŠE?
Radionica: Model sudioničkog upravljanja- scenarij u pet koraka
Voditeljica: Ana Žuvela
Nastavak ciklusa radionica o sudioničkom upravljanju pod vodstvom mr.sc. Ane Žuvele, znanstvenice s bogatim iskustvom rada na projektima sudioničkog upravljanja. Prvog dana radionice podsjetit će sudionike na ključne odrednicame, koncepte, teorijske konstrukte koji formiraju specifično područje sudioničkog upravljanja s posebnim fokusom na sudioničko upravljanje u kulturi. Potaknut će se dijalog između predstavnika civilnog i javnog sektora uz kritički osvrt na sudioničko upravljanje u kulturi.
Drugog dana radionice sudionici će nadograditi dobivena znanja o tome što je sudioničko upravljanje u kulturi, koje su njegove glavne sastavnice, kako se konstruira i koji su primjeri međunarodne i nacionalne prakse te naučeno primijeniti u zajedničkom promišljanju i konstruiranju modela budućeg CZM u Zadru.
Sudionici radionice će u zajedničkom radu razvijati osnovne elemente procesa sudioničkog upravljanja. Što uključuje postavljanje zajedničkog cilja; uspostava partnerstava, dijeljenje ovlasti i odgovornosti u okviru sudioničkog upravljanja; strateško promišljanje procesa; postavljanje pravila sudioničkog upravljanja CZM; održivost modela sudioničkog upravljanja (usklađivanje okvira javnih politika, jačanje kapaciteta dionika, razvoj suradnji i umrežavanje).
Cilj ovakve metodologije rada je stvaranje zajedničkog prostora sudjelovanja i novih oblika i kvaliteta odnosa. Sudionici radionice su budući dionici, tj. nositelji CZM kao prostora sudioničkog upravljanja, stoga se razvojem scenarija kroz pet koraka treba doći do kontura prijedloga sustava sudioničkog upravljanja za CZM.
Projekt je odabran za sufinanciranje na natječaju Ministarstva kulture "Kultura u centru – potpora razvoju javnog civilnog partnerstva u kulturi", u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali Europskog socijalnog fonda. Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.867.528,51 kn, od čega 1.587.399,23 kn iz Operativnog programa "Učinkoviti ljudski potencijali" koji je dio Europskog socijalnog fonda. Peostalih 280.129,75 kn osigurava Ministarstvo kulture iz Državnog proračuna Republike Hrvatske. Nositelj projekta je Zajednica udruga Centar nezavisne kulture Zadar u partnerstvu s Gradom Zadrom, Gradskom knjižnicom Zadar i Koncertnim uredom Zadar.