Gostovanje HPGD-a "Zoranić" u Bjelovaru

U Domu kulture u Bjelovaru u subotu, 7. prosinca 2019. godine, koncertom se tamošnjoj publici predstavio zbor Hrvatskog pjevačko glazbenog društva “Zoranić” iz Zadra. Bila je to prilika da “zoranićevci” pjevaju u Bjelovaru, a na poziv Ogranka Matice hrvatske, koji je bio i organizator ovog glazbenog događanja.

Pjevači su, predvođeni dirigentom Tomislavom Koštom, izveli zanimljiv program, sastavljen od skladbi iz bogatog “Zoranićevog” repertoara. Tako su, između ostalog, pjevali skladbe Odaka, Jerolimova, Ruttera, Gallusa itd., kao i prigodne božićne napjeve, a uz klavirsku pratnju prof. Ivana Štorića.

“Zoranićev” koncert pratila je i Valna Bastijančić Erjavec, zamjenica gradonačelnika Bjelovara, koja je prigodnim riječima pozdravila Zadrane te se zahvalila na ovom glazbenom užitku.

Ovom prigodom najavljujemo i tradicionalni božićni koncert “Božić uz Zoranić” koji će se održati u ponedjeljak, 16. prosinca 2019. u 19 sati, u Koncertnoj dvorani braće Berse u Kneževoj palači.

Gostovanje HPGD-a "Zoranić" u Bjelovaru