Obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana 2022. u Zadru
Obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana održat će se 9. rujna 2022. godine u Športskom centru Višnjik

Športska zajednica Grada Zadra, provodi obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana u suradnji sa članicama i subjektima iz područja sporta. Hrvatski olimpijski dan, poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen datumu utemeljenja HOO-a, 10. rujna, danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Programom se jednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava  prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira (HOO).

DATUM: 09.9.2022.

LOKACIJA: Športski centar Višnjik d.o.o.

1. Atletsko natjecanje: Atletski savez Zadarske županije, 18.00 sati
  2. Prezentacija trenažnih aktivnosti u atletici (AŠK ZADAR, AK Fortius, AK A. Stepinac), 8.00 sati
  3. Prezentacija trenažnih aktivnosti u nogometu U-15: Hrvatski nogometni klub Zadar, 8.00 sati
  4. Prezentacija trenažnih aktivnosti u nogometu U-10: Nogometni klub Zadar nova, 8.00 sati