Obilježavanje Europskog tjedna mobilnosti 2022. u Zadru
Grad Zadar i ove godine sudjeluje u obilježavanju Europskog tjedna mobilnosti od 16. do 22. rujna, a ovogodišnja tema je: „Bolja povezanost!“.

Tema Europskog tjedna mobilnosti 2022. obuhvaća svaki vid održivog prijevoza u gradskom okruženju. Ljudi se mogu povezati, primjerice, na način da se sastaju na trgu u svojem gradu dolazeći pješice, vozeći bicikl ili koristeći javni prijevoz. Pametnim planiranjem i dobro organiziranim prijevozom omogućuje se efikasnije povezivanje mjesta i osoba.

S tim ciljem odabran je i ovogodišnji slogan “Kombiniraj i kreći se!“.

Njime se potiče odabir aktivnih načina kretanja ili kombiniranje hodanja i biciklizma s javnim prijevozom.  Hodanje i biciklizam imaju i mnoge druge prednosti, poput društvene i ekonomske pristupačnosti, ne proizvode štetne emisijske plinove te imaju pozitivan učinak na ljudsko zdravlje.

Za vrijeme obilježavanja Europskog tjedna mobilnosti od 16.-22. rujna Grad Zadar i ove godine poklanja građanima besplatno bicikliranje korištenjem sustava javnih gradskih bicikala – prijave na www.nextbike.hr .

Što smo vam sve pripremili ove godine pogledajte u Programu.