Održana informativna radionica za poziv "Revitalizacija brownfield lokacija UP Zadar"
U Kneževoj palači održana je radionica za zainteresirane prijavitelje Poziva "Revitalizacija brownfield lokacija Urbanog područja Zadar".

U petak, 27. rujna 2019. godine u multimedijalnoj dvorani održana je informativna radionica u sklopu objavljenog Poziva na dostavu projektnih prijedloga "Revitalizacija brownfield lokacija urbanog područja Zadar” za zainteresirane prijavitelje s područja Velikog urbanog područja Zadar.

Predstavnici Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije sudionicima radionice predstavili su osnovne informacije i uvjete Poziva, procedure za podnošenje projektnih prijedloga i postupak dodjele bespovratnih sredstava. Na radionici su sudjelovali i predstavnici Središnje agencije za financiranje i ugovaranje te predstavnici Posredničkog tijela integriranih teritorijalnih ulaganja Zadar. Tijekom prezentacija predstavnici institucija kroz odgovore na pitanja potencijalnih prijavitelja dodatno su pojasnili uvjete propisane uputama za prijavitelje za predmetni poziv.

Poziv na dostavu projektnih prijedloga „Revitalizacija brownfield lokacija“, ref.oznake KK.06.2.2.13, pokrenut je u okviru Prioritetne osi 6 „Zaštita okoliša i održivost resursa“, Specifičnog cilja 6e2 „Obnova brownfield lokacija (bivša vojna i/ili industrijska područja) unutar ITU“ Operativnog Programa Konkurentnost i Kohezija 2014-2020, financiranog kroz Europski fond za regionalni razvoj.

Svrha Poziva je revitalizacija brownfield lokacija na području UP Zadar, tj. obnova područja, zemljišta, nekretnine ili građevine koje su neadekvatno korištene11, zapuštene ili napuštene, a mogu bili zagađene i/ili onečišćene, pri čemu iste predstavljaju vrijedan prostorni resurs unutar područja Urbanog područja Zadar koji se može prenamijeniti i urediti za potrebe stanovništva ili ekonomske isplative investicije.

Ukupna raspoloživa alokacija na ovom pozivu iznosi 29.022.877,64 kn bespovratnih sredstava.

Više detalja o Pozivu možete pronaći na stranicama efondovi.mrrfeu.hr i strukturnifondovi.hr.