Kino Zona I Srbenka

Prvi hrvatski dokumentarni film na HBO-u, laureat više od 15 raznih nagrada diljem svijeta, jedan od najboljih hrvatskih dokumenaraca od samostalnosti, film Srbenka, na rasporedu Kino Zone je 23. siječnja, u 20 sati. Riječ je o filmu koji tematizira nacionalizm i ksenofobiju, odnosno promatra utjecaj hrvatskog društva i javnog diskursa na živote prvenstveno djece srpske nacionalnosti, koja su rođena u Hrvatskoj godinama nakon završetka Domovinskog rata. Po završetku projekcije usljediti će razgovor s autorom filma, Nebojšom Sljepčevićem, aktualnim dobitnikom nagrade Vladmir Nazor, najviše državne nagrade na području kulture i umjetnosti.

Ulaznice po cijeni od 20 kn možete kupiti u uredu Centra nezavisne kulture (preko puta pošte na Relji) svakog radnog dana od 08 do 14 h, te ispred ulaza u Koncertnu dvoranu Kneževe palače 45 minuta prije početka projekcije.

Kino Zona I Srbenka