Objavljeno prethodno savjetovanje za radove na izgradnji višeosjetilnog-senzoričkog parka „Vruljica“ u sklopu EU projekta „Inclusive Play“
Grad Zadar priprema provedbu otvorenog postupka javne nabave male vrijednosti za radove na izgradnji višeosjetilnog-senzoričkog parka „Vruljica“

Grad Zadar priprema provedbu otvorenog postupka javne nabave male vrijednosti za radove na izgradnji višeosjetilnog-senzoričkog parka „Vruljica“ u sklopu EU projekta „Inclusive Play“. Dana 14. ožujka 2022. nacrt dokumentacije objavljen je na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima u Elektroničkom oglasniku javne nabave.

Jednostavnije rečeno Grad Zadar je u sklopu spomenutog projekta, o kojem ste zasigurno imali priliku čuti ili pročitati u medijima, osigurao sredstava za uređenje parka namijenjenog prvenstveno poboljšanju zdravlja i inkluziji. u tom smislu, ovaj park je namijenjen svoj djeci, djeci s teškoćama u razvoju i djeci urednog razvoja, ali i svim ostalim korisnicima koji dolaze u pratnji. Isti će se smjestiti na približno 4.000,00 mpovršine parka Vruljica. Time ćemo oživjeti područje parka koji je trenutno nedovoljno korišten i transformirati ga u centralno mjesto okupljanja, u kojemu djeca i mladi u zaokruženoj sredini postižu iskustveno, cjelovito i socijalno učenje. Osim što provode vrijeme na zraku, boravkom u ovom parku djeca kroz igru uče i vježbaju motoriku, spretnost, ali i druge vještine, kao što je jačanje osjeta mirisa, opipa i vida.

Prema dostupnim informacijama ovo će biti peti park ovakvog tipa u Hrvatskoj, pored rehabilitacijsko-edukativnog senzoričko parka u Antunovcu (Zagreb), multisenzornog dječjeg parka SUVAG (Zagreb), višeosjetilnog parka Jarun (Zagreb) te igrališta za djecu s posebnim potrebama u park-šumi Šubićevac (Šibenik).

Grad Zadar već godinama radi na osluškivanju potreba u socijalnom segmentu, unapređenju kvalitete i razvoju socijalnih usluga za najranjivije skupine našeg društva te stvaranju potrebnih preduvjeta za njihovo lakše uključivanje u svakodnevni život zajednice. Još od 2018. godine traju pripreme za ovaj projekt, koji je čak dvije godine čekao na odobrenje sredstava EU te je započeo s provedbom u ožujku prošle 2021. godine. Grad kontinuirano radi na kvaliteti inkluzivnih usluga i u tom će smislu nastaviti i u novoj financijskoj omotnici.

Dokumentacija je dostupna na sljedećoj poveznici