SA SVJETSKIH OPERNIH POZORNICA I 61. Glazbene večeri u sv. Donatu

120,00 kn

Lawrence Brownlee, tenor
Vesna Podrug Kossjanenko, klavir

Američki tenor Lawrence Brownlee jedna je od najtraženijih opernih zvijezda današnjice. Umjetnički je savjetnik Philadelphijske opere i dobitnik uglednih nagrada, poput Velike nagrade vijeća opere Metropolitan, nagrade za najboljeg pjevača International Opera Awards i nagradu Marian Anderson koju dodjeljuje Kennedy Center. Redovitim nastupima na najprestižnijim svjetskim pozornicama kao što su opera Metropolitan, Teatro alla Scala, Covent Garden, Deutsche Oper Berlin, Opéra national de Paris, Gran Teatre del Liceu, Teatro Real, Opernhaus Zürich, Bečka državna opera, Carnegie Hall potvrdio je svoje mjesto među najvećim imenima klasične glazbe današnjice.

Vesna Podrug Kossjanenko diplomirala je klavir u klasi Paula Badure-Skode na Sveučilištu za glazbu i izvedbene umjetnosti u Beču, gdje se usavršavala iz komorne glazbu kod Georga Eberta. Kao solistica nastupala je s Orkestrom Bečke državne opere i Simfonijskim orkestrima HNK-a Osijek i Split. Od 1998. do 2008. bila je angažirana kao stalni korepetitor u Bečkoj državnoj operi te kao pedagoški suradnik na Sveučilištu za glazbu i izvedbene umjetnosti u Beču. Od 2007. djeluje kao izvanredna profesorica klavira (glavni predmet) a od 2017. kao prodekanica Glazbenog odjela na Umjetničkoj Akademiji u Splitu.