Otvoreni dan II PALAČE
U petak, 21. listopada 2022. godine, ne proputite Otvoreni dan II PALAČE! Bogat program od 10 h do ponoći za sve posjetitelje je besplatan.

Otvoreni dan priređen je u čast niza strukovnih i državnih priznanja i nagrada, koje je u samo šest mjeseci od otvaranja pripalo arhitektima, autorima projekta II PALAČE, Ivi Letilović i Igoru Pedišiću (AB Forum) te posljednjoj nagradi koju je gradonačelnik Branko Dukić primio od strane Ministarstva turizma za Providurovu palaču - kulturnu atrakciju godine.

A da je dovršetkom Providurove palače, kompleks II PALAČE postao epicentrom kulturnog zbivanja u Zadru, osim nagrada i priznanja, dokazuje i broj posjetitelja. U posljednjih šest mjeseci svi sadržaji, od brojnih izložbi preko koncerata, radionica, čitanja, projekcija, kongresa, sastanaka, susreta, privukli su više od 25000 posjetitelja!

Otvoreni dan uz raznovrstan program čiji će vrhunac biti navečer od 20 h uz nastup DJ Mare Milin u Velikom atriju i nastup grupe Positivo koju između ostalih čine vrsni hrvatski glazbenici Hrvoje Rupčić i Marko Lazarić, u Polivalentnoj dvorani, za građane donosi slobodan ulaz na sve izložbe (Ratko Petrić – Baciti istinu u lice!, Tomislav Čerina – Retrospektiva, Šest salonskih priča, Obitelj Dešpalj kroz objektiv Ante Brkana), za učenike prvih razreda osnovnih i srednjih škola pravo na besplatan upis u Ogranku Grad, a za sve one koji kupe jednu ulaznicu za koncert na Info pultu od 11 do 13 h toga dana, pravo na još jednu ulaznicu gratis!

Cjelokupni program Otvorenog dana II PALAČE donosimo u nastavku:

10.00 h

Veliki atrij - Mozak treba vježbati. Najbolje čitanjem. - čitanje odabranih književnih tekstova

10.15 h

Veliki atrij - Plesna radionica za djecu vrtićkog uzrasta (Pedagoška služba NMZ)

10.30 h

Ogranak Grad - Pričamo u palači, čitanje priče i kreativna radionica za djecu vrtićkog uzrasta

11.00 h

Izložbene dvorane - Ratko Petrić: Baciti istinu u lice! - stručno vodstvo kustosa NMZ, hrvatski jezik

11.00 h

11.30 h

Ogranak Grad - Poetski kolaž - radionica poezije za mlade srednjoškolskog uzrasta