Izložba Miljenka Domijana  „Od oka k srcu – Biljezi sjećanja”.
Izložba Miljenka Domijana „Od oka k srcu – Biljezi sjećanja”.

Povodom Dana Gradske knjižnice Zadar, u 12 sati organizirana je video-izložba uvaženog zadarskog i državnog konzervatora i povjesničara umjetnosti Miljenka Domijana, koju će svečano otvoriti Gradonačelnik Grada Zadra.

Video izložba "Od oka k srcu – Biljezi sjećanja" autora Miljenka Domijana donosi njegove objedinjene, ranije izlagane cikluse fotografija Anima et Corpus (Muzej Mimara, 2008.), Bukovička priča – fotozapisi iz 1974. godine (izlagane u Etnografskom muzeju Split 2010. godine), Terra Toscana (Muzej Mimara, 2011.), Mare Morlacco (Galerija umjetnina Narodnog muzeja Zadar, 2013.), Pariški zapisi i flanerije (Studio Moderne Galerije „Josip Račić“, Zagreb, 2015.), Kraške ljepotice Zadarske županije (Galerija umjetnina Narodnog muzeja Zadar, 2015.), fotografije iz ciklusa Lubenice za dušu (Creski muzej, 2019.), još neizlagan ciklus fotografija Armenia Sacra (2013.) te fotografije i crteže iz nedavno objavljene monografije Dvije obale (2019.).