Državni arhiv u Zadru - Noć muzeja  2020.
Državni arhiv u Zadru - Noć muzeja 2020.

Državni arhiv u Zadru i ove godine sudjeluje u Noći muzeja, te je u suradnji s Muzejom grada Šibenika, Državnim arhivom u Šibeniku i Narodnim muzejom Zadar, priredio izložbu i prigodno predavanje  u petak, 31. siječnja s početkom u 19:30 sati u Gradskoj loži.

19:30 - predavanje „Narodna stranka i hrvatska nacionalna integracija u Dalmaciji“ održat će izv. prof. dr. sc. Ante Bralić

20:00 – otvorenje izložbe Ante vitez Šupuk i njegov grad“

Izložba „Ante vitez Šupuk i njegov grad“, pripremljena je povodom 180. obljetnice rođenja Ante Šupuka, najuspješnijeg šibenskog (grado)načelnika koji je udario temelje modernog Šibenika i ostavio trajan i neizbrisiv trag u povijesti Krešimirova Grada.

Ovom prigodom  izložbu „Blago arhiva Zadarske nadbiskupije“ , koja je postavljena u Izložbenoj dvorani Državnog arhiva u Zadru, R. Boškovića 1, u Noći muzeja 2020., u petak 31. siječnja, moći će se razgledati od 18:00 do 22:00.

Ulaz je slobodan za sve zainteresirane.

Državni arhiv u Zadru - Noć muzeja  2020.