60. Glazbene večeri u sv. Donatu - Četiri godišnja doba
Roman Simović, violina
Franjo Bilić, čembalo
Vivaldi, A. Piazzolla

Od 2005. godine, kad je Zadarski komorni orkestar preuzeo maestro Ivan Repušić, ansambl proživljava svoje zlatno doba. Danas, nakon petnaest godina, Zadarski komorni orkestar uživa ugled jednoga od ponajboljih ansambala svoje vrste u zemlji. Vlastitim koncertnim ciklusom u sklopu Koncertne sezone Zadar, u produkciji Koncertnog ureda Zadar, čini glazbenu osnovu kulturnog života Grada, a na glazbenoj karti Hrvatske ističe se vrijednim glazbenim dostignućima, poput integralne izvedbe Beethovenovih i Brahmsovih simfonija uz izuzetne orkestralne glazbenike te gostujuće soliste. Posljednjih godina ulogu koncertnoga majstora sve češće preuzima Roman Simović, crnogorski virtuoz s londonskom adresom, koji se već osjeća kao Zadranin.

Lajtmotiv prvoga koncerta zadarskih gudača na Večerima su četiri godišnja doba. Kako ih je glazbom osmislio talijanski barokni majstor Antonio Vivaldi slušat ćemo u prvom dijelu koncerta. U drugom dijelu možemo pratiti isti motiv u glazbenom nadahnuću argentinskoga majstora - Astora Piazzolle.

Vivaldijevo djelo inspiriralo je generacije glazbenika i publike do današnjih dana, a najslavniji stavak, Proljeće, obradio je i veliki Johann Sebastian Bach.

Piazzollino djelo, osim što vješto spaja tango, jazz i klasičnu glazbu, inspirirano je upravo Vivaldijevim neprolaznim skladbama. Naime, u stavcima koji nose pridjev porteño (u prijevodu - iz lučkoga grada, a pod time se uvriježilo - iz Buenos Airesa), Piazzolla u strukturu tanga spretno unosi citate Vivaldijevih melodija.