"Kuća pokraj mora" I Otvorenje izložbe

Otvaranje izložbe  hrvatskog i belgijskog arhitekta Ivana Prtenjaka pod nazivom KUĆA POKRAJ MORA održat će se u utorak, 21. prosinca 2021. s početkom u 18 sati u prostorijama Društva arhitekata Zadra, na adresi Kraljskog Dalmatina 2.

Autor Ivan Prtenjak je dobitnik Nagrade Viktor Kovačić za životno djelo Udruženja hrvatskih arhitekata za 2021. godinu, a koja predstavlja izuzetno ostvarenje moderne arhitekture. Izložba je bila postavljena povodom međunarodne inicijative projekta Motel Trogir / Mediteranske mreže modernizma za proglašenje „Kuće pokraj mora“ zaštićenim kulturnim dobrom Republike Tunis. Kuća je bila nominirana za Nagradu Aga Khan za arhitekturu 1995. godine i to više od dva desetljeća od kad je izgrađena, što potvrđuje njenu vrijednost i važnost, kako za tunisku i afričku, tako i hrvatsku i europsku kulturnu baštinu.

"Kuća pokraj mora" I Otvorenje izložbe