Koncert I "Zoranić se vraća u Krševan"
Događanje povodom obilježavanja Dana Grada Zadra i blagdana sv. Krševana

Proslavu Dana grada Zadra i blagdan sv. Krševana svečanim će koncertom uveličati i mješoviti pjevački zbor Hrvatskog pjevačko glazbenog društva „Zoranić“.

Na Dan grada, 24. studenog 2021. godine, pjevači će pod ravnanjem dirigenta Tomislava Košte održati Svečani godišnji koncert s početkom u 20 sati u crkvi sv. Krševana.

Ovaj je koncert za zbor „Zoranić“ značajan iz više razloga, a prije svega, zbog povratka u crkvu sv. Krševana u kojoj nije nastupao dugi niz godina. Ova predivna zadarska crkva bit će idealna pozornica za program kojeg su pjevači, pod ravnanjem dirigenta, dugo i pomno pripremili.

Osim toga, zadarski će zbor, nakon dvije godine, ponovno izvesti repertoar sastavljen od prave klasične zborske glazbe, kao što su skladbe Rachmaninova, di Marina, Gjeila, Odaka, Francka, Mozarta itd.

Prekrasnu glazbenu večer upotpunit će i sopranistica Nela Šarić, kao i orguljašica Tea Kulaš.

Zbog epidemioloških mjera, ulaz na koncert bit će omogućen isključivo uz predočenje covid potvrda, a broj sjedećih mjesta je ograničen.

Koncert I "Zoranić se vraća u Krševan" Koncert I "Zoranić se vraća u Krševan"