Gradska knjižnica Zadar obilježava 15. SIJEČNJA - BLAGDAN SVETE STOŠIJE, ZAŠTITNICE GRADA ZADRA
Povodom blagdana Svete Stošije, zaštitnice grada Zadra, u Gradskoj knjižnici Zadar je postavljena izložbena polica na kojoj se mogu pronaći povijesne i religijske knjige i prikaze koji govore o njoj.

Sveta Stošija jedna je od četiri zaštitnika grada Zadra (sv. Donat, sv. Krševan, sv. Zoilo), a njezin blagdan obilježava se 15. siječnja. Prema legendi bila je Rimljanka, mučenica iz doba cara Dioklecijana čije je moći bizantski car Nicefor poklonio zadarskom biskupu Donatu. On je pohranio relikvije Svetice u bazilici sv. Petra apostola koja od tada nosi njeno ime. Zadarska katedrala najveći je spomenik izgrađen u čast svete Stošije. Posebne ljepote i vrijednosti najveće dalmatinske katedrale su galerije, korske klupe, kao i rekonstruirana ranokršćanska krstionica iz 5. st. stradala u II. svjetskom ratu. Zanimljivo je istaknuti zadarsku tradiciju držanja božićnog drvca u domovima upravo do blagdana Svete Stošije, 15. siječnja. Neki od simbola koji se vezuju uz ovu Sveticu su knjiga i škare te se ona ujedno smatra i zaštitnicom cenzure tiska.