Svečano otkrivanje spomen-ploče Franzu von Suppèu

U okviru programa obilježavanja Dana grada Zadra u ponedjeljak, 19. listopada, u 11 sati na Trgu sv. Frane, održat će se ceremonija svečanog otkrivanja spomen-ploče Franzu von Suppèu, skladatelju koji je do svoje sedamnaeste godine života živio u Zadru.

U okviru događaja koji će otvoriti gradonačelnik Zadra Branko Dukić, u klaustru samostana sv. Frane nastupit će sopranistica Nela Šarić koja će izvesti dvije Suppèove skladbe uz pratnju pijanistice Blanke Aždajić, a glumac Duško Modrinić pročitat će dva skladateljeva pisma upućena zadarskom franjevcu Donatu Fabianichu.

Postavljanjem spomen-ploče zaokružuje se niz aktivnosti koje su počele u 2019. obilježavanjem dvjestote obljetnice njegova rođenja izvedbom Misse Dalmatice, premijerno izvedene 1835. godine u crkvi sv. Frane.

Svečano otkrivanje spomen-ploče Franzu von Suppèu