Kruno Krstić: "Latinizam i humanizam - Iz povijesti hrvatske kulture" I Predstavljanje knjige
Ogranak Matice hrvatske u Zadru donosi prikaz knjige povodom obilježavanja Dana grada Zadra i Blagdana sv. Krševana

Predstavljanje knjige Kruno Krstić: Latinizam i humanizam, Iz povijesti hrvatske kulture će se održati u dvorani Ogranka Matice hrvatske u Zadru, u četvrtak, 24. studenoga 2022. godine, s početkom u 18 sati.

Knjigu je priredio dr. sc. Josip Lisac, professor emeritus, koji će uz dr. sc. Domagoja Vidovića (Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje), predstaviti knjigu, a u povodu Blagdana svetoga Krševana i Dana grada Zadra.

Knjigu su objavili Ogranak Matice hrvatske u Zadru i Gradska knjižnica Juraj Šižgorić iz Šibenika.

Kruno Krstić  jedan je od najistaknutijih hrvatskih intelektualaca 20. stoljeća, nedovoljno poznat, ali ipak glasovit i zbog svoje svestranosti. Bio je književnik, filozof, psiholog, prevoditelj, jezikoslovac, leksikograf i povjesničar, u svim tim svojim aktivnostima manje ili više plodan i uspješan. Poliglot, poznavatelj niza jezika (arbanaškog, engleskog, francuskog, talijanskog, njemačkog, latinskog, u manjoj mjeri i nekih drugih). U relativno lošim uvjetima stvorio je vrlo mnogo. Krunoslav Krstić rodio se u Arbanasima 1905. godine, a umro je u Zagrebu 1987. godine.