Izložba "Na izvoru Fontane"
Gradska knjižnica Zadar - ogranak Arbanasi

U razdoblju od 3. do 21. svibnja 2021., u Ogranku Gradske knjižnice ,,Aleksandar Stipčević" - Arbanasi može se razgledati izložba ,,Na izvoru Fontane" organizirana povodom 295. Obljetnice dolaska Arbanasa u Zadar te blagdana Gospe Loretske. Knjižnica u suradnji s autorom Bernardom Kotlarom organizira izložbu starih razglednica i novih fotografija Fontane.

Izložbu prati i prigodna brošura u kojoj je prikupljeno sve što je do sada napisano o Fontani; počevši od Petra Zoranića koji još u 16.stoljeću priča legendu kako su Fontanu sagradile vile, preko znanstvenih osvrta Tullia Erbera, Iva Petriciolia i Aleksandra Stipčevića do Ivice Matešića Jeremije koji govori o tome što Fontana znači Arbanasima.

Izložba "Na izvoru Fontane"