Festival duhovne glazbe "Svjetlost dolazi"

Udruga „Stihovi i Note” objavila je službene rezultate natječaja za 9. festival duhovne glazbe „Svjetlost dolazi” Zadar 2021. koji će se održati 24. rujna u HNK Zadar.

Na javno raspisan natječaj pristiglo je ukupno 21 skladbi, a organizacijski odbor odabrao je 14 izvođača:

Sonja Agata Bišćan – „Poput lahora” – Zagreb (Strasbourg); Antunova srca – „Obrati me” – Voloder; Mario Plantek – „Satkan od tvojeg daha” – Hrašćine; VIS Izidor – „Dopusti mi” – Split; Filip Panza – „Za tobom” – Zagreb; Vedran Vegar –“  O kako je veliko milosrđe Božje” – Knin; Martina Gučanin –“  Blizinu tvoju osjećam” – Stuttgart; Sinjski slavuji – „Caminio” – Sinj; Trio SiŽeNe – „Zdravo Marijo” – Rijeka; Antonio Perutina – „Ne brini se” – Zagreb; Tuhtan – „Božić dolazi” – Rijeka; Juraj Repinac – „Nakon potopa” – Bizovac; Joško&Tereza&Ferda Perić – „Da budem tvoj”- Split i Veronika Tandara – „Sve činiš novo” – Vođinci.

Na festivalu se izvodi suvremena kršćanska glazba i natjecateljskog je karaktera. Dodijelit će se nagrade za najbolji tekst, glazbu, aranžman, nagrada stručnog žirija i nagrada publike.

S obzirom da su još uvijek na snazi epidemiološke mjere, a okolnosti za organizaciju kulturnih manifestacija nesigurne, organizacijski odbor odlučio je iz predostrožnosti smanjiti broj izvođača i osoba na pozornici, stoga izvođači neće nastupati uz pratnju festivalskog benda već svoje skladbe izvoditi uz instrumentalne matrice. „Cilj je održati festival i nastaviti njegov kontinuitet i u ovim teškim vremenima. Podsjetimo se, prošle godine festival se uspješno održao jer su organizatori podredili cijelu manifestaciju prema preporukama HZJZ“, ističu organizatori.