Sudjelujte u anketi i oblikujte Agendu za prelazak na čiste oblike energije za otoke Grada Zadra
Zadarski otoci uskoro će dobiti prvu Agendu za prelazak na čiste oblike energije

Agenda je strateški dokument koji će doprinijeti prelasku na čiste oblike energije i provedbi učinkovitih mjera za prilagodbu klimatskim promjenama, a sve u skladu s Europskim zelenim planom kao putokazom za postizanje klimatske neutralnosti Europe do 2050. godine.

Agendu izrađuju Grad Zadar i Agencija za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA u suradnji s udrugom Pokret otoka i lokalnim stanovništvom te uz podršku Tajništva za čistu energiju EU otoka pri Europskoj komisiji.

Agendom je obuhvaćeno svih osam otoka koji administrativno pripadaju Gradu Zadru - Ist, Iž, Molat, Olib, Premuda, Rava, Silba i Škarda.

U cijelom procesu izrade Agende, važan je glas otočana koji se i sami mogu uključiti kroz ankete i radionice.

Sudjelovanjem u anketi otočani će imati priliku dati svoj doprinos u analizi trenutnog stanja i definiranju plana prelaska na čiste oblike energije na uključenim otocima.

Anketa o potrošnji energije dostupna je ovdje.