Važna obavijest-propusnice
Propusnice se izdaju samo za napuštanje mjesta prebivališta, unutar grada nisu potrebne.

Temeljem Odluke o zabrani napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka u RH, propusnicu je potrebno zatražiti samo ako se napuštaju administrativne granice Grada Zadra.

Stožer Civilne zaštite Grada Zadra Propusnice izdaje isključivo iz vitalnih obiteljskih razloga (pružanje skrbi djeci i starijim osobama ili kupnja hrane i osnovnih potrepština).

ZA PROPUSNICE POTREBNE IZ OSTALIH RAZLOGA (POSAO, LIJEČNIČKI PREGLED I SL.) STOŽER NIJE NADLEŽAN.

Za kretanje unutar grada i njegovih sastavnih dijelova (Crno, Babindub, Petrčane i Kožino) NIJE POTREBNA PROPUSNICA.

Za odlazak na zadarske otoke -Silba, Olib, Premuda, Iž, Molat, Ist i Rava, ukoliko putuju državnim trajektnim linijama te  državnim brodskim linijama, potrebna je propusnica za sve stanovnike grada Zadra koji nemaju prebivalište na navedenim otocima.