Zapošljavanje osoba s Down sindromom

Zadarski restoran Pasta i svašta u suradnji s Udrugom za Down sindrom zadarske županije započeo je s projektom uključivanja osoba s Down sindromom u ugostiteljske aktivnosti. Restoran je zaposlio dvije osobe s Down sindromom, a projekt podupire i Grad Zadar kao dugogdišnji partner udruge, te su se predstavnici Grada odazvali promociji ove akcije. Zapošljavanje osoba s Down sindromom je izuzetno bitan dio njihove rehabilitacije, pa se iz Udruge nadaju da će ovo biti samo početak i poticaj ostalim poslodavcima da uključe osobe s Down sindromom u svijet rada.