Savjet mladih Grada Zadra i udruga Porat pozivaju sve zainteresirane  na javno predavanje pod nazivom “Prevencija ovisnosti među mladima” u organizaciji Udruge Porat i  Savjeta Mladih Grada Zadra.

Djecu treba zaštititi od štetnih i nekontroliranih utjecaja kojima su izloženi u adolescentskoj dobi. Sa 15 godina počinje se konzumirati psihoaktivna sredstva, kroz par godina postaje se na taj način ovisnik, a prvo liječenje se poduzima kasno, kada su već uočene i druge  komplikacije. Stoga obitelj i društvena zajednica imaju zadatak voditi brigu o djeci i mladima.

Što se radi po tom pitanju u Zadru i Zadarskoj županiji biće rečeno na ovom javnom predavanju koje će se održati u srijedu 25.svibnja 2011. godine u multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Zadar, Stjepana Radića 11b s početkom u 18 h.