Savjet mladih grada Zadra se ovim putem želi osvrnuti na nedavna događanja vezana za uvjete studiranja na Sveučilištu u Zadru. Naime, iako ne želimo ulaziti u dublje analiziranje problematike proizašle kasnim, a jako važnim odlukama na sjednici Senata Sveučilišta u Zadru (održanoj 27.rujna 2010.godine), smatramo da se reakcija studenata i njihovo nezadovoljstvo odlukama ne smije ignorirati.

Ovim putem Savjet mladih grada Zadra želi istaknuti važnost informiranja javnosti o ovim događanjima. Isto tako, pozivamo medije da se što respektabilnije i profesionalnije odnose prema ovoj temi u narednim danima. Savjet mladih grada Zadra na ovaj način javno pruža podršku Studentskom zboru i studentima Sveučilišta u Zadru te im želi puno uspjeha u daljnjem rješavanju novonastale i iznimno alarmantne situacije.