Zato što volim Zadar-svaki dan radim pravu stvar

Grad Zadar, UO za razvitak otoka i zaštitu okoliša, započeo je provedbu edukativno-informativnih aktivnosti iz područja gospodarenja otpadom.

Krajem studenog 2014. Grad Zadar je sudjelovao u Europskom tjednu za smanjenje otpada (EWWR) kao suorganizator i pokrovitelj izložbe "Gospodarenje otpadom od prapovijesti do današnjih dana", autorice Kornelije Giunio. U isto vrijeme dovršena je izrada vodiča "Zašto i kako pravilno odvajati otpad", čije tiskanje je dovršeno krajem godine te početkom 2015. dostavljen svim osnovnim školama na području grada, Gradskoj knjižnici, Čistoći, gradskoj udruzi umirovljenika i Sveučilištu. Ovim aktivnostima započinje se projekt "Zato što volim Zadar" koji obuhvaća niz edukativno-informativnih aktivnosti iz područja gospodarenja otpadom,a čija provedba proizlazi iz zakonskih odredbi Zakona o održivom gospodarenju otpadom. Svha projekta je podizanje razine svijesti svih dobnih skupina građana o potrebi smanjenja nastanka otpada, promicanje pozitivnih životnih stilova u postupanju s otpadom, edukacija o pravilnom razvrstavanju i odlaganju otpada i u konačnici čišći i ljepši Zadar.

Vodič možete preuzeti na donjoj poveznici.