Sigurno i odgovorno sudjelovanje u prometu

U utorak, 20. rujna 2016., s početkom u 10,00 sati na Poljani Ivana Pavla II. (Forum) održana je radionica  "Sigurno i odgovorno sudjelovanje u prometu", organizaciji HAK-Autokluba Zadar i PU Zadarske. Akcija je vezana uz početak školske godine i namijenjena je djeci, njihovim roditeljima, i svim ostalim sudionicima u prometu. Akcijom se, također, želi senzibilizirati javnost, a posebice vozači, na oprezno ponašanje u prometu jer se početkom rujna na cesti pojavljuje veći broj djece koja kreću u školu. Veliki broj tih «novih sudionika u prometu» po prvi puta će se pojaviti kao samostalni sudionici prometnih zbivanja. Uz vožnju po poligonu, djeci su uručeni i prigodni pokloni.

Tjedan održive mobilnosti organiziraju Grad Zadar, Zadarska županija i EDIC-Informativni centar Europe Direct.