U organizaciji Grada Zadra i Turističke zajednice Grada, u utorak 5. lipnja na Đilu će nastupiti velika svjetska zvijezda, talijanski pjevač Zucchero, a ulaz na koncert neće se naplaćivati.

Koncert koji Grad Zadar i Turistička zajednica, zahvaljujući pomoći sponzora, poklanjaju svojim građanima, počet će u 21 sat, stoga su 5. lipnja svi pozvani na parkiralište na Đilu.

Rezultat je to nastojanja Grada i Turističke zajednice da u naš grad, nakon gostovanja dirigenta Zubina Mehte i njegove Izraelske filharmonije, ponovno dovede jedno veliko svjetsko glazbeno ime, s ciljem da se Zadar uvrsti na koncertnu kartu Europe.

Kako je istaknuto na konferenciji za novinare na kojoj su predstavnici Grada i Turističke zajednice najavili dolazak Zucchera u Zadar, organizacijom ovog koncerta otvorena su vrata na puta ka realizaciji tog cilja, a sva će nastojanja biti usmjerena ka tome da Zadar, već dogodine, ugosti još neke svjetske glazbene zvijezde.

Koncert koji Grad Zadar i Turistička zajednica, zahvaljujući pomoći sponzora, poklanjaju svojim građanima, počet će u 21 sat, stoga su 5. lipnja svi pozvani na zadarski Forum.