Završnica Europskog tjedna mobilnosti
Dan bez automobila zadnji je dan Europskog tjedna mobilnosti.

Prezentacijom na štandu na Narodnom trgu Udruga tjelesnih invalida završila je ovogodišnju akciju mapiranja prepreka u prometu. Sve evidentirane prepreke dostavit će se gradskim službama kako bi se u narednom periodu otklonile i omogućilo se nesmetano kretanje ljudima s poteškoćama i roditeljima s dječjim kolicima. Članovi udruge istaknuli su dobru suradnju s Gradom na tom planu i bitno poboljšanje stanja prometnica i kolnika u posljednjih 6-7 godina. Također, predsjednik udruge Stanko Panić iznio je gradonačelniku prijedlog o nabavi novog vozila za prijevoz invalida na području grada. Postojeće vozilo, koje je također financirano iz gradskog proračuna, dotrajalo je i učestalo se kvari.
Zatvaranje dviju gradskih prometnica, ulica Stratico i Bartula Kašića, iskoristili su učenici OŠ Šime Budinića za likovno izražavanje. Oni su oslikavali kolnik kredama u boji dok se na njemu ne odvija automobilski promet. Istovremeno su građani imali priliku za probnu vožnju električnih automobila, kao ekološki prihvatljivijeg oblika prijevoza u gradovima, koju je organizirala tvrtka AC MItrović.