Gradonačelnik Zadra, g. Zvonimir Vrančić sa suradnicima primio je zadarskog nadbiskupa, mons. Ivana Prenđu i generalnog vikara mons. Ivana Mustaća u Maloj vijećnici, u prigodi nadolazećih blagdana.

Zadarski nadbiskup mons. Ivan Prenđa u pratnji generalnog vikara mons. Ivana Mustaća u posjeti zadarskom gradonačelniku g. Zvonimiru Vrančiću povodom Božića,

ponedjeljak, 21. prosinca 2009.

Ovaj tradicionalni, predbožićni susret protekao je u toploj i srdačnoj atmosferi u kojoj su sugovornici iznijeli razmišljanja o protekloj godini i planove i nade za iduću godinu.

Zadarski nadbiskup je izrazio zadovoljstvo što se ovi susreti odvijaju redovito i nadilaze okvire formalnih druženja te predstavljaju primjer suradnje na dobrobit grada i čitavog našeg kraja. Gradonačelnik je ukratko upoznao zadarskog nadbiskupa i generalnog vikara s važnijim gradskim projektima, od kojih su neki završeni u proteklom razdoblju, a neki su još u tijeku.

Iznijevši ukratko nazočnima planove i potrebe Zadarske nadbiskupije, mons. Prenđa je pozvao gradonačelnika da zajedno sa svojim suradnicima podrži Zadarsku nadbiskupiju u njenim nastojanjima na pastoralnom i duhovnom unapređenju zadarskog kraja.

Naposljetku su uz prigodne riječi čestitke za Božić i Novu godinu razmijenjeni i Božićni darovi.

Zadarski nadbiskup mons Prenđa kod gradonačelnika