Zadarski list nagradio najbolje sportaše
Gradonačelnik pohvalio tradicionalnu akciju Zadarskog lista i istaknuo važnost promicanja sporta i uspješnih zadarskih sportaša.

Tradicionalno, 15. siječnja 2016. godine, Zadarski list proglasio je najbolje sportaše za prošlu godinu, a na svečanosti proglašenja bili su nazočni gradonačelnik Zadra Božidar Kalmeta i župan Stipe Zrilić

- Velika je stvar imati u svom gradu dnevni list. Da nije Zadarskog lista za mnoge rezultate zadarskih sportaša šira javnost teško bi mogla doznati, naglasio je gradonačelnik Kalmeta.

- Sport je važan čimbenik svakog društva. Posebno smo osjetljivi na ulogu mladih u sportu jer ih na taj način možemo zaštititi od mnogih zala današnjice, izjavio je župan Zrilić.

Ukupno 27 medijskih djelatnika iz Zadarske županije je odlučilo: Neven Kosović je najbolji sportaš, Katja Čizmin iz Pk Zadar najbolja sportašica, posada Jedriličarskog kluba Sv. Krševan Šime Fantela i Igor Marenić je najbolja momčad, Ženski košarkaški klub Zadar najbolja ekipa, plivač Leo Bavdek najveća je sportska nada Zadarske županije u 2015. godini, a trofej Zadrani u svijetu pripao je Danijelu Subašiću kao najboljem sportašu Zadarske županije koji ne nastupa za zadarski klub. Rezultati su to 22. akcije u kojoj Zadarski list nagrađuje najbolje pojedince i sportske kolektive u protekloj godini.