Wings for life-3. svibnja u Zadru

Do utrke Wings for life koja starta u Zadru 3. svibnja ostalo je još manje od dva i po mjeseca. Tim povodom je održana konferencija za medije u Sv. Donatu, na kojoj su sudjelovali Colin Jackson, međunarodni sportski direktor utrke, Božidar Kalmeta, gradonačelnik Zadra kao  grada domaćina, Ivan Veštić, predsjednik Atletskog saveza Hrvatske, Božidar Budiša iz prometnog odjela Policijske uprave Zadar, te Dejan Patrčević, hrvatski rekorder u Ironman natjecanju.

Zadar je apsolutno predivna lokacija za ovu utrku i u njemu sam doživio iskrenu i toplu dobrodošlicu. Zaista sam uzbuđen što sam ovdje i želim pokazati ljudima što mogu učiniti za druge ako se uključe u ovu utrku. Prenijet ću dio ove dobrodošlice i atmosfere našem glavnom organizacijskom timu. Bitno je naglasiti globalni aspekt ovog događaja, a Zadar je jedna od bitnih lokacija koje povezuju cijeli svijet na istoj utrci, u isto vrijeme. Slike Zadra i trkača će se prenijeti diljem planete i to je prilika da ljudi vide ljepotu, strast i organizacijski trud Zadra. Sudjelujući u ovoj utrci dio ste nečeg velikog, nečeg dobrog, jer će se sva prikupljena sredstva investirati u istraživanje ozljeda leđne moždine. -istaknuo je Colin Jackson, višestruki svjetski prvak u trčanju na 110 m s preponama i međunarodni sportski direktor ove utrke.

Prošlogodišnja je utrka, a to mi kažu svo koji su trčali, bila izuzetno iskustvo i svi jedva čekaju trčati ponovo. To je sportski i humanitarni događaj, i rijetka prilika da vidimo nešto dobro i pozitivno, između mnoštva loših vijesti kojima smo svakodnevno zatrpani. Ovo je jedna dobra priča, dobro raspoloženje, sport i veselje. Mi smo doista sretni što ćemo opet biti domaćini utrke i pozivam sve sugrađane i sve ljude u Hrvatskoj da se prijave na utrku. I ja sam trčao prošle godine, a trčat ću i ove. -rekao je gradonačelnik Kalmeta.

Utrku je podržao i predsjednik Hrvatskog atletskog saveza, rekavši kako mu je drago da je baš Zadar odabran kao jedna od 18 svjetskih lokacija na kojima se trči i pokazuje kako je atletika univerzalan sport bez ograničenja kojim se mogu baviti apsolutno svi, stari i mladi.

Božidar Budiša iz PU zadarske najavio je male promjene rute, tako da će ove godine utrka startati s Foruma, prema Foši pa do ulice Ante Starčevića i onda u pravcu Biograda. Najavio je i posebnu prometnu regulaciju, odnosno zatvaranje ulica po etapama, ali s obzirom da ima još više vremena za organizaciju nego prošle godine, a i onda su reakcije na organizaciju bile izvrsne, očekuje da će ove godine sve biti još kvalitetnije.

Colin Jackson je istaknuo i važnost uključivanja što više ljudi u utrku, jer se time može u kraćem vremenu i s kvalitetnijim istraživanjima doći do lijeka za ozljede leđne moždine, a to je ozljeda koja ne bira ni dob ni spol, ni boju kože- može se dogoditi apsolutno svima  i promijeniti život preko noći. Svatko tko  se uključio u utrku lani, sad ima još malo veći cilj, istrčati još koji metar više, poboljšati svoj rezultat, trenitati malo više za trku  i biti dio jednog globalnog pokreta. Oni koji budu trčali u Zadru imat će zadovoljstvo sudjelovanja u trci koja će se istovremeno trčati na 35 lokacija u svijetu, u isto vrijeme, a opet, imati će sreću što trka kod u Zadru počinje u 13 sati, po, nadamo se, sunčanom vremenu i na jednoj od najljepših lokacija na svijetu.

Za kraj, Dejan Patrčević je najavio svoj cilj, a to je pobjeda na ovogodišnjoj utrci, kako bi kao nagradu mogao birati bilo koju od svjetskih lokacija utrke dogodine.

Wings for life-3. svibnja u Zadru Wings for life-3. svibnja u Zadru Wings for life-3. svibnja u Zadru Wings for life-3. svibnja u Zadru Wings for life-3. svibnja u Zadru Wings for life-3. svibnja u Zadru