Gradski vijećnici Grada Zadra posjetili su 28.svibnja gradilište zadarske dionice autoceste Zagreb-Split, obišavši brojne vijadukte, manje tunele i tunel Sveti Rok te na taj način simbolično zaželjeli dobrodošlicu ovoj dugo očekivanoj cesti
Vijećnici Gradskog vijeća Zadra u posljednji su trenutak uspjeli ostvariti svoju želju – posjetiti gradilište zadarske dionice autoceste Zagreb – Split, prije nego će ona biti službeno puštena u promet. Predvođeni predsjednikom Gradskog vijeća Davorom Arasom, vijećnici Predrag Ivković, Mladen Vučetić, Živko Kolega, Josip Pinjatela, Denis Karlović, Omerka Šarić, Ante Sikirić, Željko Ivančević, Josip Vlahović i Branko Bogdanić 28. 05. obišli su čitavu dionicu auto ceste od Zadra do Svetog Roka, brojne vijadukte i manje tunele, prošavši na koncu i kroz tunel Sv. Rok u kojemu su u tijeku završni radovi. Tehničke detalje vijećnicima su pojašnjavali službeni predstavnik Hrvatskih cesta ing. Matić te vijećnik Bogdanić, ujedno i nadzorni inženjer građevine na ovoj dionici buduće autoceste. Ovim posjetom, kako je istaknuo predsjednik Gradskog vijeća Davor Aras, vijećnici su simbolično zaželjeli dobrodošlicu dugo očekivanoj cesti koja jamči još brži razvoj Zadra.