Na sjednici Gradskog vijeća prihvaćen je prijedlog odluke o podjeli Dječjeg vrtića «Radost» na dvije ustanove, pedagošku jedinicu «Vruljica» i pedagošku jedinicu «Ciciban». Vijeće je, također, potvrdilo i imenovanje članova školskih odbora u osnovnim školama na području grada Zadra, a dana je i suglasnost na Statut Glazbene škole «Blagoje Bersa».

Usvojena je i najvažnija točka dnevnog reda, a to je donošenje Detaljnog plana uređenja (DPU) Mjesnog odbora Jazine, koji planski određuje područje oko Poliklinike na Relji.
Aktualnim satom, koji se produljio na puna dva sata, započela je 3. sjednica ovog saziva Gradskog vijeća.

Na inicijativu HNS-ova vijećnika dr. Damira Mišlova, sve sjednice Vijeća, kao u ranijem sazivu, počinjat ce izvješćem gradonacelnika o tome dokle se stiglo u rješavanju pitanja postupanja s komunalnim otpadom. Vijećnicu Omerku Šarić (SDP) zanimalo je hoće li se za izradu novog Generalnog urbanističkog plana (GUP), koji se planira izraditi iduće godine, raspisati međunarodni javni natječaj, na što je gradonačelnik Kolega kazao kako za tim nema potrebe jer u Hrvatskoj ima dovoljno dobrih stručnjaka za ta pitanja.

SDP-ovca Željka Mikina zanimalo je hoće li ove godine Grad obilježiti 31.listopada, Dan oslobođenja Zadra od fašizma, na što mu je odgovoreno kako Grad Zadar neće posebno obilježavati taj dan, jer je u rujnu obilježio spomendan, kao datum kojega je nedavno odredio Hrvatski sabor.

Inicijativu HDZ-ove vijećnice Renate Peroš o nabavi ginekološkog stola za žene invalide u zadarskoj bolnici, gradonačelnik je odlučio proslijediti Domu zdravlja, a HNS-ov vijećnik dr. Želimir Maštrović požalio se na štakore koji povremeno bezglavo izlaze iz rupa na Poluotoku. Stiglo je pojašnjenje kako se to događa neposredno nakon postupka deratizacije, odnnosno tretiranja, jer otrov koji se koristi za njihovo uništavanje djeluje dezorjentirajuće na te glodavce, nakon čega oni, vrlo brzo, i uginu.

Izvidjet će se i mogućnosti drugačijeg načina ograđivanja na parkingu na Branimirovoj obali, za što se založio nezavisni vijećnik s liste SDP-a Stanislav Antić, a na kraju je Gradu Zadru pohvale uputio nezavisni vijećnik dr. Miro Morović, i to za odlično provođenje projekta «Zadar-grad bez hepatitisa»